חוות דעת נוירולוגית

מערכת העצבים יכולה לגרום לנזקים ארוכי טווח ומגבילים ביותר. אנשים הסובלים ממחלות של מערכת העצבים, נזקקים לעתים לחוות דעת רפואית שנייה.

חוות הדעת הרפואית מיועדת לחולים במצבים הבאים:

 תאונה, חבלה, פציעה ו במחלות כרוניות חשוכות מרפא אשר דורשות  קביעת רמת הפגיעה מאיש מקצוע מומחה.

אבחון של חולים נוירולוגיים

רופא יכול לקבוע את הסיכון לסיבוכים האפשריים, המוגבלות העתידית והיכולת הפיזית הנוכחית של החולים.

לכן יש צורך בחוות דעת רפואית על מנת לקבוע אחוזי נכות, מוגבלות או צורך בעזרה וסיוע.

אנשים רבים סובלים ממוגבלויות נוירולוגיות בעקבות תאונות דרכים, חבלות או חשיפה לחומרים מסוכנים. לדוגמא, אחרי תאונת דרכים קשה, פגיעה מוחית או פגיעה בחוט השדרה יכולים להשאיר את החולים עם נזק נוירולוגי בלתי הפיך. מלבד זאת,  חשיפה לחומרים מסוכנים יכולה לגרום למחלות נוירולוגיות כמו מחלת הפרקינסון.

במקרים אלה, מטרתה של חוות הדעת הרפואית היא להעריך את חומרת הפגיעה ולקבוע האם הפגיעה היא זו שגרמה לנזק הנוירולוגי. בעוד בתאונות דרכים די ברור שהתאונה עצמה גרמה לנזק המדובר, בחשיפה לחומרים מסוכנים יכולה להיות מחלוקת בין רופאים שונים לגבי אחריות החשיפה לחומרים למחלה. במידה וחוות הדעת הרפואית אכן קבעה שקיימת אחריות של מישהו לגבי הנזק הנוירולוגי, החולים כמובן יכולים להגיש תביעה לשם קבלת פיצויים.

סוגי חוות דעת

מחלות נוירולוגיות כרוניות, כמו טרשת נפוצה – קבלת חוות דעת רפואית במקרים אלה יכולה לסייע לחולים להבין מה מצבם, ולאפשר להם לקבל סיוע במידת הצורך.

במקרה זה חוות הדעת לא תעזור לגבי טיפול במחלה, אלא תסייע בעיקר לשיפור איכות החיים והבנת המצב של המטופלים.

סוג נוסף של מחלות נוירולוגיות הוא מחלות ניווניות – מחלות אשר גורמות לירידה בתפקודים נוירולוגיים שונים בצורה הדרגתית. שתי המחלות המוכרות ביותר בתחום זה הן מחלת פרקינסון ואלצהיימר.

במקרה זה, חוות הדעת חשובה בעיקר על מנת לאפיין את חומרת המחלה.

כמעט כל חולה במחלה נוירולוגית סובל מנזקים ארוכי טווח ועל כן נזקק לשיקום הכולל פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאית תקשורת, טיפול באמצעות בעלי חיים, טיפולים קוגניטיביים לשיפור הזיכרון ועוד.

אבחנה מדויקת של המחלה והבנת הפגיעות הנוירולוגיות השונות תסייע במקרים רבים לחולים לקבל את השיקום.

חלק מהמקרים, חולים הסובלים ממחלות נוירולוגיות נאלצים לתבוע גופים שונים אשר לטענתם אחראים למצבם. במקרים אלה, חוות דעת רפואית יכולה להוכיח את האחריות של הגוף המדובר לנזק הנוירולוגי, ולאפשר לחולים לקבל את פיצוייהם על פי החלטת בית המשפט. 

רוצים לקבוע בדיקה?

התקשרו למכון למספר..08-8667820 או פנו אלינו בהודעה